vesti24.mk

Tag : очи

ЗАБАВА

Ова слатко девојче ќе ве освои: Сите ја обожаваат поради крупните очи, но зад нив се крие тажна вистина (ФОТО)

admin
Кога ќе ја видат на улица, минувачите се воодушевуваат од нејзините крупни очи и често и даваат комплимент, не знаејќи дека девојчето боледува од ретко
ЗАБАВА

Како да знаете дека некој ве лаже? Очите откриваат многу повеќе одошто мислите

admin
Ако се прашувате дали некоја личност ве лаже, треба да обрнете внимание на нивните очи. Тие откриваат многу повеќе од зборовите. Гледајќи некоја личност директно
ЗАБАВА

Летачка пајажина: Што се всушност точките и дамките кои ги гледаме кога ќе ги протриеме очите? (ВИДЕО)

admin
Сите знаеме за оние невообичаени точки кои ни се прикажуваат пред очите откако ќе ги истриеме. Но, за волја на вистината знаат да се појават