vesti24.mk

Tag : Оштета

ЗАБАВА

Поради досада на работа ја тужел фирмата, добил оштета од 40.000 евра

admin
Додека феноменот на согорување го зафати светот, во Франција се забележани премногу случаи на деловен ангажман. Имено, Фредерик Деснар се чувствувал недоволно вработен на своето...
Uncategorized

Ако скинете гума на оштетена улица, ќе добиете оштета

admin
Скината гума, скршен бандаж може да биде резултатот доколку на скопските улици прегазите дупка. Иако веќе се реткост особено во централното градско подрачје, сепак на...