vesti24.mk

Tag : павле богоевски

ВЕСТИ

Братот на Сашо Ордановски бара оставка од Павле Богоевски

admin
Братот на Сашо Ордановски, Ванчо, бара оставка од пратеникот на СДСМ, Павле Богоевски. Ванчо Ордановски, исто како и Богоевски, беше дел од Шарената револуција. „Да
ВЕСТИ

Адвокатот Митровски до пратеникот Богоевски: Ја замајуваш јавноста, ајде на тестирање во МАНУ!

admin
Адвокатот и поборник за легализација на канабисот, Јанаки Митровски, го осуди пратеникот Павле Богоевски за замјување на јавноста. Митровски повтори дека маслото не се мери
ВЕСТИ

Ексклузивно фото: Павле Богоевски во полициска станица

admin
Пратеникот Павле Богоевски попладнево самиот се пријавил во полициската станица Центар за маслото од канабис, но поднел пријава и за непознат сторител. КУРИР објавува ексклузивна