vesti24.mk

Tag : пари

ЗАБАВА

Големото срце на едно момче и скромноста на бездомникот: Му ја дал својата картичка и се шокирал колку пари извадил (ВИДЕО)

admin
Дали на бездомник би му ја дале својата картичка и пин код? Повеќето веројатно не би го сториле тоа, но не и овој Британец. Сето
ЗАБАВА

Обичаи и верувања за да имате парите: Направете триаголник од 10 денари

admin
Начинот на кој се однесувате кон парите, па дури и положбата на метлата во куќата, велат нашите стари, може да влијаат на финансиската ситуација во
ЗАБАВА

Овие деца заработуваат огромни суми на пари: Погледнете што прават со нивните умни глави

admin
Овие 10 деца заработуваат огромна сума на пари. На нивни години, сите ние имавме само неколку обврски: да ја раскренеме собата, да напишеме домашна задача
ЗАБАВА

Програмер нашол маана на банкомат и си повлекол еден милион долари

admin
Незадоволен банкарски програмер ја открива совршената шема за да направи банкомат да исфрла пари безусловно. Звучи како некој филм, но ова е вистина. Кинеските медиуми
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Што е поважно во врската: Сексот или парите?

admin
Истражувањата дадоа неочекувани резултати. Истражување што беше спроведено во текот на 40 години, даде неочекувани резултати што беа објавени во стручното списание Social Psychological and
ЗАБАВА

Девојка објави добитно ливче од обложувалница, па некој ги подигна парите наместо неа

admin
Полицијата од Умаг примила пријава од 27-годишна девојка која тврди дека е измамена за неколку стотини куни. На 17-ти јануари, откако дознала дека нејзиното уплатено
ЗАБАВА

Земала 13.000 фунти и избегала: Младоженецот и гостите изиграни од невестата, причината е освета

admin
Младоженец од Англија и неговите 29 пријатели биле непријатно изненадени кога откриле дека невестата избегала со 13-те илјади фунти наменети за свадбената веселба и на
ЗАБАВА

Нашол чанта со 10.000 долари: Со парите го направил тоа што го прават само добри луѓе

admin
Возач на метро во Њујорк пронашол чанта со 10 000 долари и направил нешто неверојатно со нив. Ричард Таверна забележал сина „Шанел“ чанта на станица
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Само 3 хороскопски знаци ќе имаат среќа со парите во 2019 година- проверете дали сте меѓу нив

admin
Овен, Лав и Риби- ова се трите хороскопски знаци кои ќе имаат среќа со парите во 2019 година. ОВЕН Доста работевте, дојде време да си
ЗАБАВА

Мајка подигнувала пари од банкомат: Кога видела што пишува на екранот, не можела да ги задржи солзите (ВИДЕО)

admin
Се чини дека денес луѓето ретко покажуваат благодарност. Понекогаш едно „благодарам“ многу значи и ги зближува луѓето на посебен начин. Меѓутоа, луѓето се често толку
ЗАБАВА

Коза изеде 20.000 евра во Србија: Оваа вест е за во две рубрики- занимливости и црна хроника

admin
Следната вест без проблем би можела да најде во рубриката “верувале или не“. Имено, како што пишува српскиот портал „arandjelovacinfo.rs“ во домаќинството на семејството Симиќ,
ЗАБАВА

Во овој ресторан сиромашните јадат без пари, но под еден услов

admin
Ресторанот „Мираи Шокудо“ во Токио се најде во светските медиуми поради тоа што го прави за сиромашните граѓани кои не можат да платат оброк во