vesti24.mk

Tag : парламент

ЗАБАВА

ФОТО: Новинарка била избркана од парламентот бидејќи нејзината маица откривала премногу- „се соблекоа“ и колешките во знак на поддршка

admin
Новинарката Патриша Карвелс била информирана дека мора да го напушти австралискиот парламент поради тоа што се појавила со маица по кратки ракави која покажувала премногу
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Заев: Да си го простиме 27 април и да гласаме за државата да оди напред

Ferad Aruc
Образложувајќи го предлогот премиерот Зоран Заев потенцираше дека сега најголемата одговорност за иднината на земјата е во рацете на пратениците. Ги повика сите да гласаат
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Австрискиот парламент моментално се занимава со ксенофобични и сексистички напади кон пратеничката на “Liste Pilc”, Алма Задиќ

admin
Австрискиот парламент моментално се занимава со ксенофобични и сексистички напади кон пратеничката на “Liste Pilc”, Алма Задиќ што беше една од главните теми на денешната
Uncategorized ВЕСТИ

Јас сум со тој што е на власт, жал ми е што морам да ве напуштам ама така е во политиката се изјасни Амди Бајрам

admin
Пратеникот Амди Бајрам денеска на Собраниската дискусија за реконструкција на Влада изјави дека го потврдува ставот дека тој е во коалиција со тој што е
МАКЕДОНИЈА

ФОКУС: ТЕЛЕФОНСКА СНИМКА ГО ОТКРИВА ЗАГОВОРОТ? НАПАЃАЧОТ НЕ ПУКАЛ ВО ЗАЕВ ЗАШТО НЕМАЛ ЧИСТА МЕТА! Целиот текст ЕКСПЛУЗИВНО

Ferad Aruc
ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИ Заев мисли дека неговата  благоречивост, простодушност, добронамерност и подадената рака се заразни и дека поради тоа што тој е не
МАКЕДОНИЈА

Владино мнозинство од 61 пратеник согласно уставот ако претседателот Иванов стави вето

Ferad Aruc
Доколку претседателот Иванов стави вето на денеска изгласаниот Законот за употреба на јазици повторно се оди на гласање и потребно е мнозинство од 61 пратеник. Собрание на