vesti24.mk

Tag : партнер

ЗАБАВА

Анкета: Над 80 отсто од луѓето би раскинале ако партнерот не им го сака кучето

admin
Доколку се вљубите во некого, подобро е да го засакате и неговото/нејзиното куче, оти, во спротивно, голема е веројатноста врската да не успее, посочува истражуање
ЗАБАВА

Како да излезете на крај со партнер кој мисли дека постојано е во право?

admin
Луѓето кои мислат дека се постојано во право се тешки како колеги, пријатели, роднини, но најтешки се како партнери. Овие совети од терапевти ќе ви
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Зезањето со партнерот е добро за врската, велат научниците

admin
Научниците од Државниот универзитет во Северна Каролина докажаа дека ако правите шеги на сметка на партнерот, тоа е одлично за зацврстување на врската, но само
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

5 навики што ќе ве зближат со партнерот

admin
Четири од пет двојки сметаат дека социјалните мрежи се виновни за нивното разидување или раскинување, бидејќи поминуваме повеќе време со компјутерите и телефоните отколку со
ЗАБАВА

Што треба да направите пред да почнете да живеете заедно со партнерот?

admin
Многу парови по одредено време поминато заедно решаваат да почнат да живеат заедно. Повеќето тоа го сметаат за тест-период за брак, но некои го паѓаат
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Што ќе се случи ако му го откриете на партнерот точниот број на вашите поранешни љубовници?

admin
Почетокот на секоја љубовна врска е обележан со запознавање, прашања, откритија… Но има едно прашање што предизвикува страв кај сите „тазе“ парови. Кога на распоредот