vesti24.mk

Tag : пар

ЗАБАВА

Тон емоции: Пар со оштетен слух на свадбата на знаковен јазик ја изведе „Немир“ од Тоше и Каролина (ВИДЕО)

admin
Христина Божиновска и Лазар Ѓиков со насмевка на лицата ќе се сеќаваат на свадбениот ден. Парот со оштетен слух свадбениот танц го замени со специјална...
ЗАБАВА

Им испрати фотографија на родителите од одмор: Застана до момчето, но заборави на еден детаљ и се посрамоти (ФОТО)

admin
Млад пар доживеа голем срам, откако ќерката заминала на одмор со момче па одлучила да му испрати фотографија на таткото, но заборави на еден детаљ....
ЗАБАВА

Сакаше да направи селфи, па падна од столче: Водител се избламира, а неговата колешка поради реакцијата сите ја мразат (ВИДЕО)

admin
Водителот на Фокс Њуз Рејмонд Арохо стана хит на интернет откако се обиде да сними селфи со водителката Лаура Ингрем. Тој фотографирајќи се падна од...
ЗАБАВА

Ураганот не е доволно силен да ја сруши нивната љубов: Пар се венчаше на плажа додека убиственото невреме дивее (ВИДЕО)

admin
И покрај страшниот ураган Флоренс кој погоди делови од Северна Каролина, заљубен пар од Миртл Бич се венчаше на плажа. И покрај страшното невреме тие...
ЗАБАВА

Споделила фотографија од „ѕверот“ кој го возел нејзиното момче- поради еден коментар веднаш го оставила во истиот момент (ФОТО)

admin
Девојка од Кина наиде на лавина од коментари откако на социјалните мрежи се појави информација дека таа го оставила своето момче поради бизарна причина. Парот...
ЗАБАВА

Двојката е во брак 49 години,а оваа трансформација ги натера повторно да се вљубат еден во друг (ВИДЕО)

admin
Џо и Кевин Тајлер се запознале кога имале 14 и 16 години. Двајцата биле во тинејџерски години и од тогаш се вљубени, а 49 години...
ЗАБАВА

Кој треба да ја плати сметката на првиот состанок? Овој пар влезе во жестока расправија околу тоа, а еве кој попушти (ВИДЕО)

admin
Пар во емисијата „Прв состанок“ која се прикажува на една британска телевизија, започна бурна расправија на тема: Кој треба да ја плати вечерата на првиот...
ЗАБАВА

Дали ова е новиот холивудски пар, ќерката на Мајкл Џексон во врска со една од најубавите жени на светот

Ferad Aruc
Ќерката на Мајкл Џексон, Парис Џексон и славната манекенка Кара Делавин веќе со денови поминуваат време заедно, а фотографиите на кои се држат за раце...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Родени сте на непарен ден, непарен месец или непарна година? Еве што значи тоа!

admin
Тоа што некоја личност е родена во непарен ден, непарен месец и/или непарна година има своја цел, а нумерологијата на овој начин ви помага да...