vesti24.mk

Tag : патарина петровец

Uncategorized

Пронајден мртвов маж пред патарина Петровец

admin
Утринава во автомобил “Марцедес” на бензиската пумпа Макпетрол пред патарината Петровец бил пронајден мртов маж. Случајот е пријавен во полиција околу 4 часот. По увидот утврдено...
Uncategorized

Ќе се постават 6 НОВИ ПАТАРИНИ на македонските автопатишта

admin
ЈП за државни патишта објави оглас за доделување на договор за јавна набавка на кабини за наплатни станици. Според објавата на Електронскиот систем за јавни...