vesti24.mk

Tag : Патарини

ВЕСТИ

Дополнителни трошоци: Владата изгласа изградба на нови патарини- еве каде ќе „никнат“ тие

admin
Владата на Република Северна Македонија на седница ја разгледа и усвои Информацијата согласно која е донесена Одлука за висината и начинот на наплата на надоместот...
Uncategorized

ВИДЕО: За 4 месеци по 4 илјади евра за гориво и патарини, ТОП 10 пратеници според патните трошоци во 2017

Ferad Aruc
Огромни суми пари се исплатени од собраниската каса за патните трошоци на народните избраници во Македонија, покажува најновото истражување на новинарската мрежа СКУП. По објавата дека...
МАКЕДОНИЈА

Распишан оглас за 74 инкасанти за наплата на патарини

Ferad Aruc
Јавното претпријатие за државни патишта распиша оглас за привремено вработување 74 инкасатори на патарини. Според огласот кој трае до 9 јануари, ќе се вработат 93...
МАКЕДОНИЈА

Ќе се менува начинот на плаќање на патарините низ Македоија

admin
До крајот на наредната година се очекува завршување на инсталацијата на системот за електронска наплата на патна такса на патарините долж Коридорот 10, најави Зоран...
Uncategorized

Ќе се постават 6 НОВИ ПАТАРИНИ на македонските автопатишта

admin
ЈП за државни патишта објави оглас за доделување на договор за јавна набавка на кабини за наплатни станици. Според објавата на Електронскиот систем за јавни...