vesti24.mk

Tag : Патници

ЗАБАВА

Дали сте се запрашале зошто патниците аплаудираат кога авионот ќе слета?- ако мислите дека тоа е поради успешниот лет, се лажете

admin
Зошто луѓето аплаудираат кога авионот ќе слета? Сигурно сте се запрашале за тоа, а ако сте мислеле дека одговорот е затоа што пилотот успешно го
ВЕСТИ

Патник сведочи за хорор во авион на „Туркиш Ерлајнс”: За малку ќе се срушевме над Скопје!

admin
Патниците на Туркиш Ерлајнс, доживеа невидина драма, која цел живот ќе ја паметат, на летот од Истанбул за Скопје. За неуспешниот лет на скопскиот аеродром
ЗАБАВА

Мора да имате чувство за луѓето околу себе: Ова е најлошата работа која може да ја направите додека летате со авион

admin
Летот со авион после неколку часа знае да биде прилично вознемирувачки ако сите патници и екипажот во него не се однесуваат пристојно и не ги
ЗАБАВА

Исплива шокантна вистина за смртта на 300 патници – еве зошто секој лет со Боинг бил како подвижна бомба

admin
Боинг 737 Макс, е модел на авион кој во две несреќи однесе 300 животи, а произведен е при брзање на компанијата Боинг да ја престигне
СВЕТ

50 Македонци смрзнаа во сала во Париз: Авионот на „Визер“ оставил преку 50 патници од Македонија и си полетал!

Ferad Aruc
Голготата започнала кога поради снежното невреме авионот на компанијата ВИЗ ЕР полетал без патниците. Премрзнати македонски патници, околу 50-тина, останале на аеродромот во Париз откако