vesti24.mk

Tag : пајажина

ЗАБАВА

Феномен во Грција: Џиновска пајажина покри цела плажа (ВИДЕО)

admin
Топлото време на западот на Грција донесе до несекојдневен спектакл, 300 метри долга пајажина се појави во гратчето Етолико. Огромен простор преполн со зеленило е