vesti24.mk

Tag : Петре Шилегов

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(Видео) Клинички со закана до Шилегов поради поскапиот паркинг за вработените

admin
Искуството на жртвите за пријавување семејно насилство во Центарот за социјални работи покажува дека правилата за постапување во случаи на семејно насилство не се почитуваат
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

5 години затвор: Шилегов узурпира државно земјиште во Маврово

Ferad Aruc
Скопскиот градоначалник Петре Шилегов направил кривично дело за кое се оди во затвор, со тоа што узурпирал државно земјиште на националниот парк Маврово, кое си
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА СПОРТ

Антиќ извојува многу победи, но за оваа битка мораше да побара помош од друг

Ferad Aruc
Македонскиот кошаркарски интернационален и поранешен репрезентативец Перо Антиќ, успеа да победи на многу полиња во својата кариера. Тој стана и првиот Македонец кој заиграл во
МАКЕДОНИЈА

Шилегов: На местото кај стариот споменик на Ќосето ќе никне дрво (ВИДЕО)

Ferad Aruc
На местото каде што до вчеравечер беше споменикот на Андон Јанев Ќосето за кој Општина Центар констатираше дека е дивоградба ќе биде насадено дрво „за
МАКЕДОНИЈА

Сопствениците на галиите ќе бараат обештетување oд Шилегов

admin
Сопственикот на галијата во Вардар наспроти МНР, бугарската компанија „Сервис АД“, ќе бара обештетување од град Скопје ако локалната власт го дислоцира објектот како што