vesti24.mk

Tag : пештера

ЗАБАВА

Вистински пештерски луѓе: Сред шума се крие пештера, а во неа живее цела една заедница (ВИДЕО)

admin
Во пештера во непристапен дел во кинеската провинција Гуижу, до која нема ни пат, живее цела една заедница. Village inside a giant cave in Ziyun...
ВЕСТИ СВЕТ

Спасувачите објавија шокантни детали од пештерата: “Ние не сме херои, овој човек е!”

Ferad Aruc
Водичот на акцијата за спасување на децата и фудбалскиот тренер од пештерата во Тајланд, контраадмиралот Арпакон Јуконгкаев говореше за неверојатната повеќедневна акција. Тренерот и 12...
ВЕСТИ СВЕТ

Американскиот милијардер Елон Маск во пештерата? Некои го фалат, а некои го обвинуваат за самопромоција и дека сакал да ја украде славата на вистинските херои!

Ferad Aruc
Една од најсложените акции за спасување во историјата е среќно завршена и сите 12 деца и нивниот тренер конечно биле извлечени од тајландската пештера, живи...
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Оваа снимка го покажува сиот ужас низ кој минуваат спасувачите на Тајланд: Дури кога ќе го погледнете видеото ќе видите колку е оваа акција опасна

admin
Спасувачите на Тајланд имаат многу тешка задача пред себе, тесни и мрачни тунели низ кои мора да се провлечат, само за да стигнат до децата...
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Се појавила последната снимка од нуркачот кој настрадал на Тајланд

Ferad Aruc
Тајландскиот спасувач Саман Кунан загинал во текот на операцијата за спасување на 12-те деца и нивниот фудбалски тренер, кои и натаму се наоѓаат заробени во...
Uncategorized

Цел свет ја следи драмата на Тајланд: Познат милијардер сака да помогне во спасувањето на децата што се заробени во пештерата!

admin
Американскиот милионер Илон Маск рече дека со задоволство би помогнал во спасување на младиот тајландски фудбаласки тим, кој веќе десет дена е заробен во пештерата....