vesti24.mk

Tag : пилот

ВЕСТИ СВЕТ

Пилот за време на летот ја променил својата вера!

Ferad Aruc
Бразилски пилот стана вистинска медиумска ѕвезда кога за време на летот искористил можност да премине во ислам. Тој започнал да го рецитира Шехадетот, исламски симбол
ЗАБАВА

Го живее вториот живот: На параглајдерист при пад му се заби гранка во рамото, а кога ќе видите како реагираше ќе се онесвестите (ФОТО)

admin
Триесет и шест годишниот пилот Иван Красуски од Белорусија преживеа вистинска драма откако гранка му се заби во рамото при уривање на неговиот параглајдер, пишува
ЗАБАВА

Пилот и копилот се степале поради неверојатна причина, авионот го делеле секунди од удар

admin
Пилот и копилот на авиокомпанијата „Iraqi Airways“ се степале сред лет откако го напуштиле аеродромот во Иран. Авионот во кој имало 157 патници летал за Ирак
ЗАБАВА

Жешки сцени од кабината: Пилотот ѝ се нафрли на стјуардесата, а патниците го снимија нивниот ер0тски чин

Ferad Aruc
нтимната атмосфера во пилотската кабина може да биде неодолива, а тоа најдобро го демонстрираа пилот и стјуардеса кои еден патник успеал да ги сними додека
Uncategorized

Се урна бугарски воен хеликоптер, загина пилот

admin
Еден од пилотите на бугарскиот воен хеликоптер кој денеска се урна во водите на Црното Море при воена вежба почина од повредите во Воената болница