vesti24.mk

Tag : пингвин

ЗАБАВА

Неверојатна приказна: Секоја година пингвин препливува 8.000 километри за да го посети човекот кој го спасил (ВИДЕО)

admin
Жоао Переира (71), Бразилец од остров во близина на Рио де Жанеиро во 2011 година спасил еден пингвинот од сигурна смрт. Тој го нашол заглавен...
ЗАБАВА

Неверојатна приказна: Пингвин секоја година минува повеќе од 8.000 километри за да посети еден човек

admin
Бразилски рибар пронашол пингвин во критична состојба. Покриен со масло и залепен за карпа. Добриот човек го избањал и нахранил и очекувал дека животното ќе...