vesti24.mk

Tag : пиштол

ЦРНА ХРОНИКА

Приведен скопјанец кој се шетал со пиштол низ Гостивар

Ivana
Во Гостивар на улицата „Илинденска“ вчера околу 11 часот од страна на полициски службеници од Полициската станица Гостивар, вршејќи редовна служба било запрено патничко моторно...
ЦРНА ХРОНИКА

Уште еден инцидент во Мала Речица: Со пиштол му го тепале по лицето

Ivana
Вчера утрото околу 9 часот во Ургентниот центар при Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје бил донесен повреден В.Ш.(49) од с.Мала Речица. Како што било...
ЦРНА ХРОНИКА

Видео од престрелката во Чаир: Продавачка е ранета со пиштол во маркет

Ivana
На видеото кое го објави Телевизијата 21 се гледа како напаѓачот физички ја поттурнува продавачката и потоа пука во неа. Како што информира полицијата вработената...