vesti24.mk

Tag : пијанство

ЗАБАВА

Не се вадете на пијанство и не го обвинувајте алкохолот за вашите неморални постапки

admin
Односот помеѓу алкохолот и антисоцијалното однесување е добро документиран. Многу аргументи и причини за расправија и тепачка произлегуваат од личност што испила многу алкохол. Научниците...
ЗАБАВА

Едвај останало живо: 6-годишно дете се опијанило од ракија, таткото законски ќе одговара

admin
Хрватското обвинителство од градот Чаковец покрена обвинение против татко, кој дозволил неговото 6-годишно дете толку да се опијани, што едвај го спасиле во болницата. Таткото...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Какви се хороскопските знаци кога ќе се напијат: Лавот не престанува да зборува, Стрелецот има остар јазик

admin
Секој хороскопски знак на површина го вади својот темперамент кога ќе се напие алкохол. Едни ги сакаат сите, а други се со слаби нерви. Овен...
ЗАБАВА

Момче се опијанило на екскурзија, а потоа се јавиле на мајка му: Тоа што ја натерале да го направи ги зачуди сите

admin
Мајка од Макарска, Хрватска, била повика од професорите да патува до Прага за да си го земе синот кој се опијанил на матурската екскурзија. Како...
ЖИВОТ СВЕТ

Заборавената ќерка на Трамп лудува поднапиена и полугола

Ferad Aruc
Американскиот претседател Доналд Трамп, одамна со своите постапки покажа колку е приврзан, односно колку не е, за својата млада ќерка Тифани Трамп, која ја доби...