vesti24.mk

Tag : Планета Земја

ЗАБАВА

Доаѓа судниот час: Земјата ќе биде погодена од мега катастрофа, еве кога се очекува големиот удар (ВИДЕО)

admin
„Големата катастрофа, која што ќе ја предизвикаат ураганите Катерина и Мајкл, ќе се случи – можеби утре, можеби за неколку децении, напишал Бафет во годишното...
СВЕТ

Предупредување од познат биолог: На човештвото му се заканува пропаст за неколку децении, а еве што е поопасно од климатските промени

Ferad Aruc
Пред 50 години, контроверзната книга “Популациска бомба” започнала дебата за негативното влијание од пренаселеноста на животот на Земјата. Нејзиниот автор, биологот Пол Елрих, денес предупредува...