vesti24.mk

Tag : Плата

ЗАБАВА

Повисока плата за пократко здолниште, но има уште една финта

admin
Руската компанија „Татпроф“, производител на алуминиум, започнала кампања во која вработените припаднички на понежниот пол можат да заработат 1,34 евра повеќе на редовната плата за...
ЗАБАВА

Меган како принцеза заработила вртоглава сума на пари, а кога ќе дознаете колку пари има на својата сметка Кралицата Елизабета ќе занемете

admin
Сите веќе добро знаат дека кралското британско семејство е едно од најбогатите кралства во светот. На сметката на кралското семејство има голема сума на пари...
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА СВЕТ

Најбогатиот човек на светот ги изигра своите работници: Им ја зголеми платата, но им ги укина бонусите, па сега заработуваат помалку

Ferad Aruc
После вестите дека работниците на „Амазон“, една од највредните компании на светот во сопственост на најбогатиот човек на светот, добиваат зголемување на платата од 15%,...
ЗАБАВА

Сте зеле плата, а веќе немате ни денар: Еве како да заштедите и да имате повеќе пари

admin
Животот често е неправедлив. Си земал плата, поминале само неколку дена, а ти се прашуваш каде отидоа парите наменети за цел месец? Одамна сакаш нешто...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Денешен хороскоп- не грижете се платата ќе ги надмине очекувањата

admin
ОВЕН РАБОТА: Не потпирајте се многу на другите, туку само на себеси и на сопствената истрајност. Позицијата во која се наоѓате е подобра отколку што...