vesti24.mk

Tag : Повреда

ВЕСТИ СВЕТ

Проговорела тинејџерката од шокантната снимка на која паѓа од мост

Ferad Aruc
На социјалните мрежи кружи видео од една девојка која е бутната од мост, иако признала дека се плаши да скокне. На видеото се гледа како...
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА СВЕТ

Дали најбогатиот човек на светот уште еднаш потврди дека е шеф од пеколот?

Ferad Aruc
Кога Вики Шенон Ален (49) започнала да работи во складиштето на “Amazon” во Тексас, таа била воодушевена што пронашла работа во најбрзо растечката корпорација во...
СПОРТ

Заврши првенството за Кире Лазаров, Раул не верува дека капитенот ќе може да игра

Ferad Aruc
Македонија се соочува со огромен хендикеп во пресрет на двата преостанати меча од групата во Вараждин на ЕП во Хрватска, бидејќи, најверојатно, Кире Лазаров не...