vesti24.mk

Tag : пожар

ВЕСТИ

ФОТО: Додека граѓаните се оставени сами на себе да се борат со огнената стихија на Скопска Црна Гора, Заев и Георгиевски промовираат гол популизам

admin
Додека граѓаните на Виниче, Страчинци и останатите населени места се оставени сами на себе да се борат со огнената стихија на Скопска Црна Гора, Зоран...
ВЕСТИ

Пожарот доближува до куќите во селото Страчинци, жителите стравуваат за нивните домови (ФОТО)

admin
Пожарот кој избувна попладнево на планината Скопска Црна Гора доближува до куќите во селото Страчинци. Жителите, кои овие фотографии ги испратија до КУРИР, стравуваат дека...
ВЕСТИ

Од Детска клиника со детали за пожарот: Нема повредени пациенти!

admin
На одделението за хематолошки болести при Клиниката за детски болести, вечерва настана пожар на терасата на првиот кат, информираат од Детската клиника. -Противпожарната екипа веднаш...
ВЕСТИ

ФОТО: Нов пожар вечерва, гори во околината на Арачиново

admin
Пожар избувнал вечерва во селото Орланце, во општина Арачиново. Скопската протипожарна служба информира дека нивни екипи се на терен. Засега нема детали колкава површина е...
ВЕСТИ

Загрижувачки пораки од граѓани: 365 дена воздухот е загаден, оваа појава нè труе сите

admin
За жал одговорни нема. Појава која е казнива, која нè труе сите, токсична, канцерогена, мутагена, се третира како нормална. Ова е нашата реалност која не...
ВЕСТИ

По четири часа борба локализиран пожарот во велешко

admin
Противпожарните служби и доброволците кои помагаа го локализираа пожарот кој беснееше во велешко. -По 4 часовна борба со пожарот во Велес ве информираме дека пожарот...
ВЕСТИ

Нов пожар во Скопје: Гори од Велеполе кон Кондово и Свиларе

admin
Пожар избувна вечерва спроти скопското село Љубин кај местото Велеполе помеѓу селата Кондово и Свиларе. Со пожарот е зафатена борова шума. Противпожарната единица на град...