vesti24.mk

Tag : пожар

ВЕСТИ

Се запали „Фиат пунто“ во Скопје – од пожарот изгореле уште две возила, еве за каква марка станува збор

admin
На 19.01.2022 во 02.10 часот било пријавено дека на подрачјето на Карпош настанал пожар на патничко возило „фиат пунто“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на...
ВЕСТИ

ПОЖАР РАНО УТРИНАВА ВО УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТ НА „ДРЕЗДЕНСКА“: Ова се првичните детали

admin
Денеска (05.01.2022) во 06.01 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во угостителски објект на ул.„Дрезденска“, сопственост на В.П.(38) од Скопје. Од екипа...
ВЕСТИ

МВР со детали: Еве каде избувнал пожарот во кој изгоре бараката на ЈП „Улици и патишта“

admin
Министерството за внатрешни работи соопшти детали за пожарот во кој изгоре бараката на ЈП „Улици и патишта“. Пријавата ја добиле околу 01.15 часот дека на ул.„Стефан...
ВЕСТИ

ПОЖАР ВО ЗГРАДА ВО ШТИП – станарите евакуирани, 90 годишен маж не се одѕивал на повиците да ја отвори врата, еве ги деталите!

admin
Пожар во подрумските простории на станбена зграда во штипската населба Автокоманда ги натера станарите да се евакуираат од своите станови. Пожарникарите брзо интервенирале и го...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ТРАГЕДИЈА ВЕЧЕРВА ВО СКОПЈЕ: Изгоре стан во Аеродром, загина жена!

admin
Скопската Противпожарна бригада вечерва изгасна пожар во стан во нова зграда на улица „Методиј Шаторов-Шарло“ во Аеродром, во кој загинала повозрасна неподвижна жена. Командантот на...
ЗАБАВА

Ги спасила мачка, тројца станари преживеале пожар во зграда благодарение на домашното милениче

admin
Живот на тројца станари во американскиот град Сиракјус изгледа дека биле спасени од мачка, бидејќи ги разбудила откако избувнал пожар. Пожарот избувнал во саботата наутро...
ВЕСТИ

Кумановец почина во пожар кој избувнал во помошен објект од поранешна фабрика

admin
На 10.11.2021 во 15.05 часот во СВР Куманово било пријавено дека настанал пожар во помошен објект од поранешна фабрика на ул.„Доне Божинов“ во Куманово, сопственост...
ВЕСТИ

ТРАГЕДИЈА ВО КУМАНОВО: Едно лице почина во пожар- еве ги деталите

admin
Едно лице почина во пожар кој избувнал денеска во канцелариски простории на стовариште за градежен материјал во Куманово. Пожарот во територијалната противпожарна единица бил пријавен...
ВЕСТИ

Комисија за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ: Криминалот и нестручноста на СДСМ доведоа до уште една катастрофа во РЕК Битола

admin
Вечерва се случил пожар поради експлозија на енергетски трансформатор на еден од блоковите во РЕК Битола. -Двата блока се надвор од погон, поради настанатата експлозија...
ВЕСТИ

ВИДЕО: РЕК Битола гори, СДСМ прави проблем со производството на струја

admin
Пожар вечерва избувна во РЕК Битола. Како што неофицијално дознаваме гори трафостаница во рамки на термоелектраната. Според неофицијалните информации паднати со работа се двата блока....