vesti24.mk

Tag : поза

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Доминантен, емотивен или мрзелив: Омилената поза во кревет го открива карактерот на мажот!

admin
Ако мисионерската поза му е омилена, знајте дека сте со маж кој сака да игра на сигурно. Секоја жена има поза во сексот која и...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Неколку трикови кои ќе ви ја направат „МИСИОНЕРСКАТА“ далеку повозбудлива…?!

admin
За мисионерска поза малку кој се одлучува, бидејќи од останатите положби во постелата се смета за најмонотона. Меѓутоа, како што тврдат сексолозите, многу се причините...