vesti24.mk

Tag : Политика

ВЕСТИ

Анкета: Дознајте колку добро ја познавате другата страна на политиката (ВИДЕО)

admin
Тргнете на кратко квиз патување низ колективната македонска меморија и дознајте колку добро ја познавате другата страна на политиката. Оваа анкета е објавена на групата...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(Видео) Ѓорчев: Невиден егзодус, цели семејства си заминуваат од Македонија

admin
Изминатите денови, недели и месеци сведоци сме на невиден егзодус, на невидено до сега иселување од Република Македонија.Се иселуваат ученици, си заминуваа млади, си заминуваат...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(Видео) Велковски: Градиме по план, инвестираме во нова патна и железничка инфраструктура

admin
Со најголемиот добиен грант за еден инфраструктурен проект од 68,6 милиони евра следува изградбата на втората делница од пругата кон Бугарија, важен дел од коридорот...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Мицкоски: Заев како опозиционер се перчеше, а сега не сака да излезе на дебата

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, вчера вечер оствари средба со голем број на членови и симпатизери на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Општина Виница. На...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Пепиќ: Се колнам во своите чест и вера дека не го удрив Села

admin
Во една од вибер-комуникациите помеѓу актуелниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и обвинетиот пратеник Јохан Тарчуловски, кои јавното обвинителство денеска ги презентираше на рочиштето за...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(Видео) Ѓорчев: Наместо да донесе живот, Заев предизвика егзодус на македонскиот народ

admin
Влатко Ѓорчев од Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа прес-конференција на која говореше за, како што рече, иселувањето и егзодусот во Македонија и падот на...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Одложено рочиштето за смртта на Никола Саздовски

admin
Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани по претежно влажни коловози. Врнежи од снег со променлив интензитет има во Страцин, Гостивар, Маврово, Буково,...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

СДСМ: Мицкоски да собере храброст и да каже алтернатива за ЕУ и НАТО за да може да учествува на ТВ-дуел

admin
Претседателот на владата, Зоран Заев, се обрати за време на промоцијата на ТОП 100 најуспешни компании на Стопанската комора на Северозападна Македонија. На настанот беа...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Полицајци бришеле снимки на снимателите зашто ја имало обвинителката во кадар

admin
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до Основниот суд Скопје 1 – Скопје поднесе обвинителен акт против...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Благица Ласовска избрана за претседателка на Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ

admin
„Никогаш нема од нас да биде држава за почит со ваков однос. Се пали на отворено пред Собрание на Република Македонија, во импровизирано ќумбе од...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Град Скопје засади нов дрворед во Ѓорче Петров

admin
Општина Аеродром во претстојниот период ќе спроведе анкета во основните училишта за да се види дали има интерес меѓу учениците за изучување на италијанскиот како...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

СДСМ: Од Мицкоски извираат истите зборови на Никола Груевски, полни со црнила, деструкција, навреди

admin
Пред повеќе од 6 месеци точно овдека на платото пред Владата на Република Македонија, на 2 јуни ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за Подобра Македонија излезе масовно,...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Мицкоски до Заев: Избeри време, место и медиум таму ќе дојдам каде што ти сакаш

admin
Пред повеќе од 6 месеци точно овдека на платото пред Владата на Република Македонија, на 2 јуни ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за Подобра Македонија излезе масовно,...