vesti24.mk

Tag : полиција

ВЕСТИ

Се здобил со повреди од оружје па преку границата со Албанија го донеле веднаш во најблиската болница во Македонија- еве ги деталите

admin
На 12.08.2019 во 23,45 часот во Полициската станица Дебар било пријавено дека во Општата болница во Дебар бил донесен Е.М. од Р.Албанија, со повреди во...
ЗАБАВА

И меѓу полицајците веќе нема џентлмени: Еве како во битолската полициска станица се пополнуваат документи (ХИТ ФОТО)

admin
На социјалните мрежи се појави фотографија од полициската станица во Битола каде девојка се обидува да пополнува документи. Додека полицијата на фотографијата наместо на џентлменски...
ВЕСТИ

Боки 13 користел обезбедување од МВР

admin
Осомничениот за рекет, Бојан Јовановски од почетокот на оваа година користел обезбедување од МВР, откри директорот на АВМУ, Зоран Трајчевски за „Код“. „Бојан Јовановски од...
ВЕСТИ

Со БМВ удрил во мотоциклист, па двајцата удриле во паркирано „Фиат Браво“- четворица повредени

admin
На 21.07.2019 во 01.00 часот на Регионалниот пат Кочани – Зрновци, се случила сообраќајна незгода меѓу патничко возило „БМВ“ со кочански регистарски ознаки, управувано од...
ВЕСТИ

ВНИМАВАЈТЕ: Летаат казни од полицијата- во Скопје вчера санкционирани 300 возачи

admin
риесет и осум возачи ја пречекориле брзината во населено место, а откриени се и 108 останати прекршоци, во дел од акциските контроли за откривањ возачи...
ВЕСТИ

Се степале во џамија во скопско- полицијата со прекршочни пријави за нарушување на јавниот ред и мир

admin
На 02.07.2019 година во 13.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека во дворот на селската џамија во с.Долно Количани, скопско, бил нарушен јавниот ред...
ВЕСТИ

Ѓорѓиевски: Спасовски го третира МВР како партиски огранок на СДСМ, само што штетата ја плаќаме сите и со нарушената безбедност и со парите на државата

admin
Оливер Спасовски е скоро три години на чело на МВР, а нема реализирано ниту една поголема акција за заплена на наркотици или сузбивање на насилен...
ВЕСТИ

Полицијата утрово ги привела опозициските функционери Дејан Митревски и Димитар Димовски, уапсени вкупно 10 лица

admin
Полицијата утрово го привела Димитар Димовски член на Извршен Комитет на ВМРО ДПМНЕ и Дејан Митревски – Претседател на Општиснкиот Комитет во Аеродром, дознава Скопје1.мк...
ЗАБАВА

Старица од Манчестер посака да биде уапесени барем еднаш пред да умре- причината ќе ве остави стаписани (ФОТО)

admin
Полицијата во британскиот град Манчестер уапси старица без никаков повод. А, причината е тоа што таа, просто, сакала да биде уапсена барем еднаш пред својата...
ВЕСТИ

Со „Опел Вектра“ удрил во полицаец- кога ќе прочитате што пронашле во возилото се ќе ви стане јасно

admin
Утринава десет минути по полноќ на ул.„515“ во Скопје, патничко возило „Опел Вектра“ удрило во полициски службеник, во пределот на ногата, кој преземал службени дејствија,...
ВЕСТИ

Тензии кај Центарот за зависници во Кисела Вода: Екипа на „Инфомакс“ нападната од зависниците (ВИДЕО)

admin
Веќе трет ден по ред се одржуваат пpoтecти пред Центарот за зaвиcнocти во Кисела Вода. Рeвoлтиpaните граѓани, кои cтpaвуваат за својата бeзбeднocт, како што претходно...
ЗАБАВА

Цела Англија и се смее на полицијата- споделија фотографија од крадец кој го бараат, но ваков лик има само во цртаните (ФОТО)

admin
Англиската полиција бара маж кој ограбил жена, па по тој повод објави и цртеж од неговиот лик опишувајќи го како лик кој учествувал во грабежот...
ВЕСТИ

Ексклузивно фото: Павле Богоевски во полициска станица

admin
Пратеникот Павле Богоевски попладнево самиот се пријавил во полициската станица Центар за маслото од канабис, но поднел пријава и за непознат сторител. КУРИР објавува ексклузивна...