vesti24.mk

Tag : Помош

ВЕСТИ СВЕТ

Американскиот милијардер Елон Маск во пештерата? Некои го фалат, а некои го обвинуваат за самопромоција и дека сакал да ја украде славата на вистинските херои!

Ferad Aruc
Една од најсложените акции за спасување во историјата е среќно завршена и сите 12 деца и нивниот тренер конечно биле извлечени од тајландската пештера, живи
Uncategorized

Цел свет ја следи драмата на Тајланд: Познат милијардер сака да помогне во спасувањето на децата што се заробени во пештерата!

admin
Американскиот милионер Илон Маск рече дека со задоволство би помогнал во спасување на младиот тајландски фудбаласки тим, кој веќе десет дена е заробен во пештерата.
ВЕСТИ СВЕТ

Руски тајкун пет дена се претворал дека е бездомник, а потоа почнал на луѓето да им дели милиони (Видео)

admin
Александар Рослијаков е руски милјардер кој направил нешто невидено за што многумина се чудат и зборуваат во Русија. Тој во својот џеб имал само 1000
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Од денеска стартува законската исплата на законскиот минималец – еве како да аплицирате за …

admin
Почнува исплатата на повисока минимална плата.  Управата за јавни приходи веќе го објави образецот кои фирмитре треба да го пополнат за да ја добијат потребната