vesti24.mk

Tag : пораки

ЗАБАВА

Секоја жена заслужува убави зборови: Испратете им некоја од овие пораки за 8-ми март

admin
Прочитајте неколку пораки со кои што можете да го честитате денешниот ден, а кај припадничката на понежниот пол на која што ќе и ги испратите,...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Не ви стигнуваат или ви доцнат пораките на Вибер? Еве како да го решите проблемот!

admin
Доколку Вибер звукот не ви се слуша при дојдовна порака потребно е да отворите Settings, па да влезете во менито Applications. Пронајдете Вибер и влезете...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Вибер има нова опција, еве како може да ја користите

admin
Ако редовно ја користите Вибер апликацијата, новата „Edit“ функција може да ви биде многу корисна. Таа овозможува да ја измените секоја пратена порака во група...
БАЛКАН ВЕСТИ

Одвратни пораки што малолетничка ги добива на Фејсбук: „Сега немаш ниту мајка, останата си сама“

admin
Дубровник го потреce приказната за насилство помеѓу врсниците. Последниве два дена во тој град се шират и одвратни пораки кои ги добива девојче по смртта...
Uncategorized

Избришани сите пораки на Закерберг на Фејсбук, иако корисниците ја немаат таа опција, Што крие?

Ferad Aruc
Фејсбук ги избришал приватните пораки кои ги испраќал извршниот директор Марк Закерберг, како и на многу членови на извршниот менаџмент во текот на изминатите години....
ТЕХНОЛОГИЈА

Кога ги бришете фотoграфиите и податоците од смартфон – не сте избришале се

Ferad Aruc
Според најновата студија на чешката компанија „Аваст“, обичното бришење на фотографиите пред продажба на мобилниот телефон не е доволно за да се уништат податоците. Oбично...
ТЕХНОЛОГИЈА

WhatsApp не издржа – падна на новогодишната ноќ

Ferad Aruc
Популарниот сервис за праќање пораки WhatsApp, чиј сопственик е е компанијата Facebook, во последниот ден од старата година имаше едночасовен прекин на работата. „Корисниците на...