vesti24.mk

Tag : португалија

ЗАБАВА

ВИДЕО: Најубавата плажа во Португалија која ќе посакате да ја посетите

admin
Тешко е да се издвои најубавата плажа во Португалија бидејќи изборот е навистина голем, но плажата Praia do Camilo во близина на Лагос е дефинитивна...
ЗАБАВА

Израел со песната “Играчка” е победник на Евровизија 2018

admin
Нета со песната „Играчка“ е годинешниот победник на изборот за песна Евровизија 2018, што се одржа во Лисабон, Португалија. Според жирито, најмногу гласови освои Австрија,...
СВЕТ

Британски полицаец откри зошто несреќното девојче Меди никогаш нема да го најдат

Ferad Aruc
Големина на фонт А А А Инспекторот кој што одбил да ја води истрагата во случајот на исчезнатата Медлин Мекен ја критикувал намерата на властите за потрагата...
ТРАВЕЛ

Пиво за 1 евро, сангрија за 2: Спакувајте ги куферите и заминете во Лисабон

Ferad Aruc
Долго време одбивав да ја посетам Португалија, не ѝ обрнував толкаво внимание како на другите европски држави, но минатото лето кога ми се укажа можност...
Uncategorized

Бизарен обичај во Португалија: Родителите ги поттикнуваат децата да пушат цигари за Богојавление

Ferad Aruc
Еден дел од церемонијата за одбележување на Богојавление во португалското село Вале де Салгуеиро, секоја година предизвикува негодување помеѓу странците. Имено, за време на церемонијата...