vesti24.mk

Tag : поскапувања

БИЗНИС МАКЕДОНИЈА

Во новата 2018 доаѓа бран поскапувања – првиот ќе го почувствуваме веќе од првиот ден

Ferad Aruc
Нов бран поскапувања во 2018. Ќе поскапи речиси се. Зголемената цена на Нафтата ќе донесе зголемени цени на лебот, млекото, јајцата, автобуските карти за градскиот
БИЗНИС МАКЕДОНИЈА

Најава за повисоки цени за дизелот, водата, цигарите – што не чека во 2018!

Ferad Aruc
По најавите дека од 2018 година ќе се зголеми цената на дизелот, водата, цигарите, транспортот … економскиот тим од Владата со смирувачки тонови во јавноста