vesti24.mk

Tag : Поткуп

ЗАБАВА

Прекрасен гест: Премиерка одговори на девојчето кое ѝ испрати поткуп за да стане дресер на змејови

admin
Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, го отфрли „поткупот“ на 11-годишно девојче, кое испратило пет долари за да ги поттикне властите да почнат проект за
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Надзорник во затворот во Штип фатен како зема поткуп од затвореник

Ferad Aruc
Секторот за внатрешни работи Штип до Основното јавно обвинителство Штип поднесе кривична пријава против Б.Б.(30) од Штип поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично
МАКЕДОНИЈА

Објавената снимка за „Поткуп“ три пати била прекината (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Во Кривичниот суд во Скопје на рочиштето за „Поткуп“ денеска се пушташе снимката која беше објавена на Јутјуб од премиерот Зоран Заев и струмичкиот бизнисмен
МАКЕДОНИЈА

Снимката во случајот „Поткуп“ против Заев ќе биде пуштена во судница

Ferad Aruc
Во кривичниот суд денеска треба да сведочи бизнисменот Иван Николов Сачевалиев во предметот„Поткуп“, во кој обвинет е премиерот Зоран Заев. Исто така, во судницата ќе
МАКЕДОНИЈА

Апелација одлучува дали снимките на „Јутуб“ ќе бидат доказ во „Поткуп“

admin
Апелацискиот суд Скопје денеска треба да одржи  седница на која ќе одлучува дали снимките од посебните истражни мерки објавени на Јутуб можат да бидат доказ
ВЕСТИ

Одложено судењето за случајот „Поткуп”

admin
Судењето во случајот „Поткуп“ против премиерот Зоран Заев, денеска беше одложено. Заев изјавил пред судот дека Апелација прво треба да се изјасни дали снимката каде наводно