vesti24.mk

Tag : почина на тереен

СПОРТ

Нова фудбалска трагедија – почина 18-годишниот Фудбалер

Ferad Aruc
Продолжува лошата година за фудбалерите. Францускиот второлигаш Ле Авр потврди дека нивниот дефанзивец, 18-годишниот Самба Диоп починал во сон во саботата. Мечот од втората лига