vesti24.mk

Tag : почина

ЗАБАВА

Се договориле да имаат секс маратон, во 7 „рунда“ тој починал

admin
Маж во средни години и неговата партнерка се натпреварувале кој прв ќе се откаже од „секс-маратонот“ закажан во хотелска соба, а во седмата „рунда“, тој...
МАКЕДОНИЈА

Почина дете на Клиниката за детски болести, каде цела недела го лечеле од грип

Ferad Aruc
Уште еден смртен случај на Клиниката за детски болести во Скопје. Две и пол годишно машко дете од Штип викендов починало на Детската клиника во...
СВЕТ

Почина Ингвар Кампрад, основачот на ИКЕА

Ferad Aruc
Ингвар Кампрад, основач на култната шведска компанија за мебел ИКЕА, починал во неговиот дом во Смаланд на 91 годишна возраст. „Кампрад беше еден од најголемите...
ЖИВОТ

Почина евровизиска победничка по двегодишна борба со ракот

Ferad Aruc
Француската пејачка Франс Гал позната по планетарниот хит „Ella, Elle L’a“ почина денес по двегодишната борба со ракот, јавуваат француските медиуми. Франс починала на 70...