vesti24.mk

Tag : појадок

ЗАБАВА

Вкусен појадок од само 3 состојки: Рецепт за совршен и едноставен омлет со тиквички

admin
Јајцата се храна што луѓето најчесто ги користат при подготовка на разни јадења. Тие се идеално решение ако сакате брзо да направите нешто што ќе...
ЗАБАВА

Сендвич со кајгана и сланина, вкусен појадок по рецепт на Гордон Ремзи

admin
Светски познатиот готвач Гордон Ремзи сподели рецепт за појадок на кој многумина му честитаа. Во класичен сендвич тој додаде кремсир, зеленчук и кајгана која се...
ЗАБАВА

Ќе ви требаат само неколку секунди за да го направите овој здрав и вкусен појадок

admin
Секому се случува да се успие, но подобро да каснете нешто наутро наместо да го прескокнете појадокот. Кога брзате и немате време правилно да се...
ЗАБАВА

Храна што ќе ви даде сила за нов ден: Најдобар појадок пред одење во теретана

admin
Еден здрав оброк не може да придонесе за здравјето на организмот, ако остатокот од нашата исхрана е лош. Затоа, целата дневна исхрана мора да биде...
ЗАБАВА

Дали ќе се здебелите ако го прескокнете доручекот? Нутриционистите со поделени мислења за овој оброк – еве ги нивните предлози

admin
Дека појадокот е најважниот оброк во текот на денот, дури и врапчињата на гранката знаат. Со години, здравствените експерти зборуваат за тоа како прескокнувањето појадок...
ЗАБАВА

Сите знаете дека појадокот е најважен оброк, но дознајте што е најдобро да јадете наутро

admin
Од најмлади до најстари, сите знаат дека појадокот е најважниот оброк во денот. Затоа, дури и да сте на диета, не го прескокнувајте. Потребно е...
ЗАБАВА

Мека полнета пита, идеален појадок или вечера

admin
Направете мета полнета пита за појадок или вечера. Потребни намирници: 250 мл. топло млеко1 лажичка шеќер10 гр. квасец1 јајце450-500 гр. брашно За фил:150 гр. сирење1...
ЗАБАВА

Што треба да појадувате ако сакате да ги намалите килограмите?

admin
Ако сакате да го намалите вишокот килограми, не го прескокнувате појадокот. Истражувањата покажуваат дека повеќето луѓе лесно можат да изгубат 13 килограми ако ја одберат...
ЗАБАВА

Сакате да го изгубите салото околу стомакот? Еве што треба да појадувате!

admin
Од најмлади до најстари, сите знаат дека појадокот е најважниот оброк во денот. Затоа, дури и да сте на диета, не го прескокнувајте. Потребно е...
ЗАБАВА

Моќен појадок за слабеење, за сите оние кои сакаат да симнат 5-7 кг за 1 месец

admin
Чудесниот рецепт за слабеење речиси и да не остава никого рамнодушен, а е особено идеален за сите оние кои сакаат да се ослободат од вишокот...
ЗАБАВА

Ова сигурно го имате во фрижидерот: Јадете ги за појадок, килограмите брзо ќе исчезнат

admin
Од најмлади до најстари, сите знаат дека појадокот е најважниот оброк во денот. Затоа, дури и да сте на диета, не го прескокнувајте. Потребно е...