vesti24.mk

Tag : праски

ЗАБАВА

Брз ролат со праски

admin
Брзо се прави, а е со неверојатен вкус … Потребно е: 5 поголеми јајца100 гр шеќер2 кесички бурбон ванилин шеќеризрендана кора од 1 лимон130 гр брашно1 кесичка прашок за пециво30 мл масло1 кг праски1-2
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Владата ќе им помогне на овоштарите и ќе ги стопира парите за невладините

admin
Владата на вчерашната осма седница донела две одлуки, за помош на производителите на праски кои протестираа против ниските цени на откупот, како и за укинување на одлуката