vesti24.mk

Tag : ПРАТЕНИЦИ ОД ВМРО КОИ ГЛАСАА ЗА УСТАВНИ ПРОМЕНИ

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Мицкоски ги исклучи од партијата пратениците од ВМРО-ДПМНЕ кои гласаа за уставните промени (ВИДЕО)

Ferad Aruc
ВМРО-ДПМНЕ ги исклучи пратениците од своите редови кои вечерва гласаа за уставните измени, Елизабета Канческа-Милевска, Емилија Александрова, Нола Исмајловска, Сашо Василевски, Љубен Аранудов, Крсто Мукоски...