vesti24.mk

Tag : претседателски избори 2019

ВЕСТИ

Мицкоски: Излезете и гласајте, да им кажеме дека народот управува со Македонија!

admin
Во последните минути од гласањето сакам да истакнам неколку работи. Колку тие удираат и притискаат ниско, ние ќе ги победиме повисоко. Сега е моментот кога
ВЕСТИ

Во Дебар и Центар Жупа гласаа 31 болно и изнемоштено лице

admin
Во општините Дебар и Центар Жупа денеска своето право на глас го остварија 31 болно и изнемоштено лице. Според претседателката на Општинската изборна комисија, Елмира
ВЕСТИ

Мицкоски од Велес: Мораме да продолжиме да се бориме за сонот за Македонија

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Велес. Тој од Велес истакна дека професорката Гордана Сиљановска Давкова ќе биде