vesti24.mk

Tag : претседателски избори

ВЕСТИ

Колкава поддршка е потребна за денес да се избере новиот претседател: Еве колку гласови имаа Иванов, Црвенковски, Трајковски и Глигоров

admin
Во вториот круг победник оној кој ќе освои повеќе гласови, доколку биде исполнет цензусот Денеска се одржува вториот круг од претседателските избори. Право на глас
ВЕСТИ

Дебакл на СДСМ: За 18 месеци освоени двојно помалку гласови во Битола (ФОТО)

admin
Дупло помалку гласови освои СДСМ во Битола споредено со локалните избори во 2017 година или поточно во само година и пол. 7000 гласови, пак, изгубени
ВЕСТИ

Дијаспората гласаше, еве ја излезноста- гласале и седум од 12 во куќен притвор

admin
Најголема излезност до 18:30 часот е забележана во дипломатско-конзуларните претставништва во Берлин (64,47 отсто), Букурешт (64,29 отсто), Загреб, (61,11 отсто) Сараево (61,70) и Хаг (60
ВЕСТИ

АНКЕТА: Младите даваат најголема поддршка за професорката Силјановска Давкова

admin
Гордана Силјановска Давкова ужива најголема поддршка кај граѓаните, покажуваат резултатите од најновата анкета на „Маркет вижн“. Најголема доверба таа има од Македонците. Споредбено со старосни
ВЕСТИ

Бесплатна телефонска линија: Пријавете повреда на гласачко право

admin
Граѓаните од утре ќе можат да пријават каква било повреда на избирачкото право во канцеларијата на Народниот правобранител на бесплатната телефонска линија 0800 54321. –