vesti24.mk

Tag : приказна

ЗАБАВА

Оваа кратка приказна за волците ќе ви ја раскаже најважната животна лекција

admin
Еден постар Индијанец на својот внук му ја раскажал следнава приказна: -Во луѓето се одвива непрекината борба. Тука секогаш се борат два волци. Еден е...
ЗАБАВА

Откако ќе ја прочитате оваа древна мудрост, никогаш повеќе нема да бидете нервозни

admin
Внимателно прочитајте ја оваа приказна. Таа ќе ви донесе смиреност и ќе ве научи да бидете трпеливи. Си бил еден тибетански монах кој секогаш важел...
ЗАБАВА

Го оставила бидејќи бил сиромашен, но 10 години подоцна…

admin
Сите ние мислиме дека можеме да ја предвидиме иднината со помош на нашето искуство и моменталната ситуација, но… Една девојка која потекнуваат од богато семејство...
ЗАБАВА

Откако ќе ја прочитате оваа приказна ќе стенете помудри

admin
Многу одамна живеел еден стар, мудар самурај. Тој имал своја група ученици кои ги учел на различни мудрости, но и вештини за војување. Еден ден,...
ЗАБАВА

Ако се сеќавате на оваа приказна, тогаш сигурно сте имале среќно детство

admin
Во денешно време, приказните и бајките кои им се сервираат на нашите деца, имаат интересна приказна, но се далеку од оние од “наше време“. Тогаш...
ЗАБАВА

ПРИКАЗНАТА ЗА ДВА ВОЛКА: Се чита 20 секунди, а поуката останува вечно!

admin
Седел еднаш одамна еден стар Индијанец и неговиот млад внук пред нивниот вигвам. Дедото се обидувал што повеќе мудрост и знаење да му пренесе на...
ЗАБАВА

Оваа приказна го освои светот- се состанувам со девојка иако сум оженет!

admin
Џерид Вилсон е сопруг, татко, автор и блогер. На својот блог тој јавно го пишува текстот со наслов „Се состанувам со девојка иако сум оженет“....
ЖИВОТ ЗАБАВА

Куса, но моќна: Важна и поучна приказна за пријателството

admin
Оваа куса приказна за птиците е голема поука и за луѓето. На препелицата ѝ се случила страшна несреќа – ѝ се запалило гнездото. Долетал гавранот...
ЖИВОТ ЉУБОВ И СЕКС

Исповед на позната стриптизерка: “Ми плаќаа големи суми на пари за да ги задоволувам, а влегов и во собата за оргии”

Ferad Aruc
“Кога ќе им ја погледнеш гладта во очите за тоа да видат уште малку повеќе отколку што им покажуваш, тогаш знаеш дека имаш целосна контрола”....