vesti24.mk

Tag : природен лек

ЗАБАВА

Најдобар природен лек против воспаление на синусите

admin
Воспаленијата на синусите се особено чести во текот на зимскиот период. Тие предизвикуваат отежнато дишење и спиење, силна главоболка, а понекогаш и тахикардија. Иако вообичаено
ЗАБАВА

Имате болки во `рбетот, грбот и нозете? Испробајте го овој природен лек и нема да зажалите

admin
Имате болки во `рбетот, грбот, па дури и во нозете, кои претежно доаѓаат од премногу седење или од голем физички напор? Престанете да се грижите,
ЗАБАВА

Природен лек од само 2 состојки: Со две капки во ушите ќе ви се подобри слухот

admin
Природен лек кој е особено добар при проблеми со ушите. Можете да го пробате. За негова подготовка потребно ви е: 3 чешниња лук, маслиново масло,
ЗДРАВЈЕ

Најдобриот лек за намалување на триглицериди и холестерол

Ferad Aruc
Овој природен лек за холестерол и триглицериди им се препорачува на сите кои веќе долго имаат проблем со вишокот маснотии во крв, но и на
ЗДРАВЈЕ

Одлично решение за болки во грбот – оваа смеса нанесете ја на болно место и држете 3 часа

admin
Дискус хернија – кога само ќе се спомене овој назив, оној кој има ваков проблем знае колкава е болката. Настанува при оштетување на дисковите меѓу