vesti24.mk

Tag : протеини

ЗАБАВА

Храна што ќе ви даде сила за нов ден: Најдобар појадок пред одење во теретана

admin
Еден здрав оброк не може да придонесе за здравјето на организмот, ако остатокот од нашата исхрана е лош. Затоа, целата дневна исхрана мора да биде...
ЗАБАВА

Ако сакате чист протеин избегнувајте вакво пилешко месо

admin
Во случај да сакате да јадете чист протеин без никакви маснотии треба да обрнете внимание на изгледот на пилешките гради. Ако некогаш сте купувале пилешки...
ЗДРАВЈЕ

Тајна состојка што ќе ви помогне да ослабнете

admin
Слабеењето не е лесно, но според новите истражувања на годишниот состанок на организацијата „The Obesity Society“, протеините можат да ви помогнат, особено ако ги консумирате...