vesti24.mk

Tag : протести

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Додека едни протестираат во Париз, други имаат секс на тераса (+18)

admin
На социјалната мрежа твитер се појави видео од моменталните случувања во Париз. И додека едни протестираат по улиците, други имаат секс на тераса. Кој како
ВЕСТИ СВЕТ

Почнува нова француска револуција: Уапсени 700 демонстранти (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Француските сили за ред од рано се распоредени во Париз, пред почетокот на демонстрациите на “Жолтите елеци” четврта сабота по ред, за кои властите стравуваат
ВЕСТИ СВЕТ

Нов хаос во Париз, Жолтите елеци повторно на улиците против поскапувањата на горивата

Ferad Aruc
Во Париз денес, трет викенд по ред, избиле судири меѓу демонстрантите и полицијата за време на протестите на “Жолтите елеци” поради зголемувањето на таксата на
ВЕСТИ СВЕТ

Грчката полиција доцна синоќа се судри со групи маскирани лица во Атина кои протестираа против Америка

Ferad Aruc
Грчката полиција доцна синоќа се судри со групи маскирани лица во Атина, по завршувањето на протестниот марш за одбелужвањето на 45-годишнината од бунтот против воената
ВЕСТИ СВЕТ

Илјадници луѓе излегоа на улица во Бугарија, се блокираат патиштата поради поскапувањето на горивото!

Ferad Aruc
Илјадници граѓани на соседна Бугарија деновиве ги блокираа важните сообраќајници и патишта ширум земјата во знак на протест против зголемувањето на цената на горивата, воведувањето
ВЕСТИ СВЕТ

100.000 луѓе во Романија се дигнаа против корупираната Влада

Ferad Aruc
Околу сто илјади Романци од кои поголемиот дел се иселеници, побараа вчера во Букурешт оставка од владата која ја обвинуваат за корупција. Протестите беа одбележани
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

„Мртов ш….р, добар ш….р“, на Мечкин Камен

Ferad Aruc
Навредливиот националистички слоган „Мртов ш….р, добар ш….р“, ечеше на Мечкин Камен во Крушево за време додега делегацијата на Владата положуваше венец пред споменикот на паднатите
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Со патриотски песни демонстрантите протестираат против промената на името

admin
Пред собраниската зграда започна протестот против договорот со Грција. Демонстрантите со пиротехника и патриотски песни излегоа на протестите, порачувајќи дека се спротивставуваат на промената на
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Завршија протестите за „одбрана на Македонија“ во 24 градови низ Грција

admin
Мирно и според очекувањата завршија протестите во Грција „за одбрана на името Македонија и грчкиот карактер на Македонија“. На плоштадот во градот Пела, до споменикот
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Почнаа протестите за „одбрана на Македонија“ во 24 градови низ Грција

admin
Со грчки знамиња и слогани дека Македонија е грчка, Грците во 24 градови низ целата земја, организирани од „Комитетот за борба за грчкиот карактер на
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Камионџиите ги блокирале сите патишта: прогласена вондредна состојба во Сао Пауло (ВИДЕО)

admin
Камионџиите веќе неколку дена протестираат во Сао Пауло така што ги блокирале улиците на бразилскиот град, поради што била прогласена и вондредна состојба поради недостиг
МАКЕДОНИЈА

СМК: Семакедонски пoротест во Швајцарија, Германија, Франција, Италија и Велика Британија (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Македонските заедници во Швајцарија, Германија, Франција, Италија и Велика Британија денеска одржуваат протести за заедничка и унитарна Македонија, соопшти Светскиот македонски конгрес. Македонската заедница во
МАКЕДОНИЈА

Села во Струга најави големи протести

Ferad Aruc
Лидерот на Алијанса на Албанците, Зијадин Села, се заблагодари на граѓаните на Струга за поддршката што му ја дадоа на локалните избори, особено на иселениците. Тој