vesti24.mk

Tag : протест

ВЕСТИ

„Протест на улици, нема друг начин“ – независниот синдикат на полицијата не отстапува од барањата

admin
Независниот синдикат на полицијата нема да се откаже од нивните барања. И во следната година ќе бараат покачување на платите. Велат дека нивните барања оваа...
ВЕСТИ

ВО ПЕТОК: Марш за нашите животи, СТОП за 3.500 жртви од загадениот воздух

admin
Над 35 граѓански движења за в петок најавуваат втор протестен марш поради загадувањето на воздухот. -Во исчекувања на првиот рок за исполнување од нашите над...
ВЕСТИ

Kофинансираните приватни специјализанти најавија протест: Ова се нивните причини и барања

admin
На 18.11.2019 година, ќе се организира протест на кофинансираните приватни специјализанти пред просториите на Министерството за здравство. Тие ги објавија причините поради кои излегуваат на...
ВЕСТИ

Снимка од дрон од денешниот протест на земјоделците

admin
Блокирани улици. Полиција распоредена пред владината зграда. Го чекаат протесниот марш на земјоделците револтирани поради ненавремената исплата на субвенциите од Владата. Земјоделците го прекинаа протестот...
ВЕСТИ

Специјалци наоружани до заби против измачените земјоделци, а Заев од Прилеп порачува: На прав пат сме!

admin
Земјоделците од цела Македонија, здружени во заедничката мака и доведени до работ на егзистенција, организирано го кренаа својот глас и дојдоа на најавен протест во...
ВЕСТИ

Земјоделците го поминаа полицискиот кордон и стигнаа до Влада

admin
Македонските земјоделци кои организирано го кренаа својот глас, го поминаа полицискиот кордонот и стигнаа до Владата од каде ги кажаа нивните барања. Инаку, претходно протестот...
ВЕСТИ

Овоштарите од Преспа денеска излегоа на протест- власта е глува на нашите проблеми и ветувања (ВИДЕО)

admin
Денеска започна преспанскиот јаболкобер, но овоштарите покрај тоа протестираа поради лошите услови со кои се соочуваат тие. Имено тие се незадоволни од власта предводена од...
ВЕСТИ

Вработените од „Охис“ на протест: Бараме само исплата за сработеното

admin
Поранешните вработени во „Охис“ не се откажуваат. И овој петок излегоа на протестен марш. Не ги примија ниту пратениците од собранието, ниту од министерството за...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(Видео) Клинички со закана до Шилегов поради поскапиот паркинг за вработените

admin
Искуството на жртвите за пријавување семејно насилство во Центарот за социјални работи покажува дека правилата за постапување во случаи на семејно насилство не се почитуваат...
ЗАБАВА

Родители, децата имаат многу важна порака до вас: „Играј си со мене, а не со својот мобилен“!

admin
Во германскиот град Хамбург децата кренаа револуција и излегоа на улица. Децата протестираа поради своите родители кои премногу се „ѕверат во мобилните телефони“. Тие им...
СВЕТ

ВИДЕО: Полицијата со солзавец спречила тепачка на Грци со Македонци на протест во Мелбурн

Ferad Aruc
Почнало со вербална пресметка на демонстрантите и група Македонци кои, облечени во маици со македонски национални обележја, седеле на кафе. Грчка организација во Мелбурн вчера...