vesti24.mk

Tag : протест

ВЕСТИ

Игор Мирчески со прашање до министерот Хоџа: Кое барање упатено на протестот на тутунарите е политичко?

admin
Игор Мирчески координаторот на новоформираните тутунски здруженија и еден од организаторите на протестот во Прилеп преку јавна реакција по повод излагањето на министерот за земјоделие...
ВЕСТИ

Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред МНР: Доста е, излези за Македонија (ФОТО)

admin
Започна протестот на ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за надворешни работи. Според најавите протестот ќе трае до 17 часот. Во изминативе три дена партијата организираше блокади на...
ВЕСТИ

СКАНДАЛ: Полицијата на Спасовски уапси член на ВМРО-ДПМНЕ на протестот кај „Мавровка“

admin
Член на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, насилно е приведен од полицијата додека бил на протестот што го организира партијата кај крстосницата во близина...
ВЕСТИ

И Мицкоски пристигна на протестот (ФОТО+ВИДЕО)

admin
И лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пристигна на семакедонски протест „Правда за уставобранителите, слобода за Македонија“ кој се одржува пред Владата. Организтор на протестот се...
ВЕСТИ

Денес протест на револтирани жители на населбата Даме Груев во Ѓорче Петров: Името на населбата е избришано од сите нивни документи

admin
Денес, недела (16.05.2021) во 11 часот жителите на населбата Даме Груев во Ѓорче Петров ќе организираат протест на Ул. Лука Геров кај раскрсницата до основното...
ВЕСТИ

За 15 мај закажани протести низ целата земја против Законот за учебници

admin
Граѓанската иницијатива Учебници и настава мора да има” за 15 мај закажаа мирни протести кои ќе се одрржат вво секој град низ Македонија. ,,Мирни протести...
ВЕСТИ

Синдикатот на полицијата следната недела излегува на протест: „За ред, за правда, за дисциплина – ДОСТА е веќе!“

admin
Синдикатот на полицијата во Македонија во сабота излегува на протест под мотото „За ред, за правда, за дисциплина – Доста е веќе“. Протестот ќе започне...
ВЕСТИ

Мицкоски: Слобода за уставобранителите и поддршка за општонародниот протест во недела, во 11 часот пред Влада!

admin
Правдата не смее да биде слепа. И еден ден во затвор на неправедно осуден е тежок како година. Македонија не смее да ги заборави своите...
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Угостителите и туристичките агенции денеска излегуваат на протест, остануваат на улица до исполнување на барањата

admin
Туристичко-угостителскиот сектор денеска напладне ќе протестира пред Министерството за финансии се до исполнување на нивните барања. Бараат еднократна финансиска помош за регистрираните угостителски објекти на...
ВЕСТИ

Се вее албанско знаме и се скандира „УЧК“: На протестот за „Монструм“ бараат промена на македонскиот Устав

admin
Со транспаренти „Уставот на Македонија ги нарушува етничките права на Албанците и мора да биде сменет“ и веејќи албанско знаме, се протестира за пресудите во...
ВЕСТИ

ПРОТЕСТ во сабота во 11 часот пред МЗ : Здравјето не е статистика, жените против неправдите!

admin
Последните скандали ја прелеаа чашата која се полнеше со повеќе случаи во кои пациенти завршиле трагично поради лекарски грешки кои не биле санкционирани. Нашите тела...
ВЕСТИ

ВО ЖИВО: Започна протестот за осудените во случајот „Монструм“

admin
Започна протестот кој што беше најавен за денеска за случајот „Монструм“. Насобраните граѓани ќе се движат од паркот во општина Чаир до судот па ќе...