vesti24.mk

Tag : ПСЖ

Uncategorized

Има 200 милиони евра и може да има сè што ќе посака, но тој е зависен само од една девојка

Ferad Aruc
Тој е еден од најталентираните фудбалери на денешницата и човек за чија заработка се зборува ширум светот, со оглед на тоа дека само за една
СПОРТ

Нејмар би се вклопил во Реал, лесно може да биде купен за 400 милиони изјавил Зидан

Ferad Aruc
Реал Мадрид лесно се справи со предизвикот наречен ПСЖ во Лигата на шампионите, иако задачата му беше олеснето со отсуството на најдобриот играч на францускиот
Uncategorized СПОРТ

Нејмар плачел и молел раководството на Барса да го сопре трансферот во ПСЖ

admin
Најскапиот трансфер во историјата на фудбалот – Нејмар од Барселона во ПСЖ, не поминал без проблеми за бразилската ѕвезда, вели Марка. Во текот на летото,
Uncategorized СПОРТ

ПСЖ му исполни уште една желба на Нејмар вредна 9 милиони евра!

admin
„Светците“ прават се за нивната прва ѕвезда да биде среќна, од Бразил пристигнуваат информации дека ПСЖ позитивно одговорил на молбата на Нејмар и на Сантош