vesti24.mk

Tag : Работа

ЗАБАВА

Поради досада на работа ја тужел фирмата, добил оштета од 40.000 евра

admin
Додека феноменот на согорување го зафати светот, во Франција се забележани премногу случаи на деловен ангажман. Имено, Фредерик Деснар се чувствувал недоволно вработен на своето...
ЗАБАВА

Станал од кревет, паднал и се повредил: Судот одлучил во негова корист за повреда на работа од дома

admin
Германскиот суд пресуди дека човек кој работи од дома и се лизга на пат кон своето биро на неколку метри од креветот, може да бара...
ЗАБАВА

Ова секој работник треба да го знае: Како да се изборите за поголема плата?

admin
Бидете мудри, работете паметно и сметајте на поголема плата. Преземете едноставни чекори со чија помош ќе го постигнете ова. Не двоумете се да побарате поголема...
ВЕСТИ

Филипче: Невакцинираните лица ќе можат да одат на работа

admin
Свадбите и прославите на затворено се забрануваат. На кафе, концерт, спортски натпревар, работилници и разни културни манифестации каде има повеќе од 30 присутни ќе се...
ЗАБАВА

Во карантин СЕ ЗДЕБЕЛИЈА, пред да се вратат на работа САКААТ ДА ОСЛАБАТ – Бум во теретаните во САД

admin
За време на долгиот период на карантин, кога повеќето работеа од дома, повеќето не излегуваа надвор со денови и немаа никакви физички активности. Седејќи дома...
ЗАБАВА

Се пријавила за работа во бутик, па доживеала шок: Шефот по грешка и пратил нешто ШТО НИКОЈ НЕ СМЕЕ ДА ГО ВИДИ! (ВИДЕО)

admin
Општо е познато дека за одредени работни места, работодавците бараат девојчето да има одреден изглед. Меѓутоа, кога Грејси Лоренц аплицирала за работа во фирма која...
ЗАБАВА

Ако ги имате овие лоши навики на работа – никој нема да ве толерира!

admin
Иако поседувате одредено знаење и вештини за работата која ја вршите, сепак за некои работи нема да ве толерираат. Воедно, имајте предвид да не оставаат...
ЗАБАВА

Блеснете на интервјуто за работа: Трик прашање што работодавците обожаваат да го поставуваат – еве го точниот одговор!

admin
Ова прашање сигурно сте го слушнале кога одите на некое интервју за работа. „Која е твојата најголема слабост“? Ова е трик прашање, а Сју Елсон,...
ЗАБАВА

Кога е вистинското време да направите промена на вашето работно место?

admin
Овие пет причини може да бидат показател дека можеби треба да ја промените работата. 1. Кариерата не ви е повеќе предизвик Ако немате нови предизвици...
ЗАБАВА

Со овие ваши особини си ги нервирате колегите на работа

admin
Испитување на мислењето спроведено меѓу 4.200 корисници на услугите за барање работа во Русија, покажува кои се најнепријатните и најиритирачки особини кај колегите со коишто...
ЗАБАВА

Дел од нив се сериозни: Овие работи му се случуваат на вашето тело кога ја работите работата која не ја сакате

admin
Ако не ја сакате вашата работа или пак дури и ја мразите, тоа може да предизвика не само незадоволство на работното место туку и дополнителни...
ЗАБАВА

Важни совети за работниците: Како да се изборите за поголема плата?

admin
Бидете мудри, работете паметно и сметајте на поголема плата. Преземете едноставни чекори со чија помош ќе го постигнете ова. Не двоумете се да побарате поголема...