vesti24.mk

Tag : Работа

ЗАБАВА

Во оваа држава МОРА да спиете на работното место

admin
Јапонските работодавци одлучија спиењето на работното место да стане дел од работните одговорности на секој вработен. Тоа не се мисли дека вработените ќе добијат неколку...
ЗАБАВА

Поучна приказна во која ќе се пронајде секој вреден работник: Како мравката добила отказ?

admin
Еднаш одамна, си била една среќна и вредна Мравка, која секој ден прва пристигнувала на работа. Била вредна. Весела. Била среќна додека работела. Пеела весели...
ЗАБАВА

Британска фирма им дава на вработените слободен „мамурен ден“

admin
Не е лесно после бурна вечер да станете и отидете на работа. А да се јавите и кажете дека сте болни? Една шефица токму тоа го...
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ ХОРОСКОП

Дневен хороскоп: Јарецот треба да преговара, позитивни промени кај Близнаците…

admin
ОВЕН Работа: Ќе посакате да ја смените својата работа и да се посветите на драстични подобрувања на ова поле. Сакате повеќе за себе. Љубов: Ве...
ЗАБАВА

Не сака да слушне за пензија: 98-годишен дедо се врати на работа, а еве што им порача на луѓето кои секогаш се жалат

admin
Бартоломео Бени Фичето оваа недела полни 98 години, но него пензијата не го интересира. И натаму работи во продавница во Едисон, во Њу Џерси, а...
ЗАБАВА

Овие грешки ги правите на работа ако јадете на биро, совети кои мора да ги знаете

admin
Оброците на работното место се една од најголемите причини за внес на премногу калории, а со тоа и создавање вишок килограми. Преиспитајте ги своите навики...
ЗАБАВА

Работата за време на викенд ве прави склони кон депресија и анксиозност

admin
Додека некои луѓе викендот го имаат само за себе, да се одморат, забавуваат или пак да се подготват за наредната работна недела, некои луѓе го...
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ ХОРОСКОП

Бикот го чека борба, Ракот треба да слабее, Водолиите ги чека среќа: Дневен хороскоп за 17-ти април

admin
Дневен хороскоп за среда, 17-ти април 2019-та година. ОВЕН Работа: Доколку имате желба да ја смените работата, денеска е можно да добиете добра прилика за...
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ ХОРОСКОП

Многу изненадувања, планови, добри вести, но и проблеми: Дневен хороскоп за 29-ти март

admin
Дневен хороскоп за петок, 29-ти март 2019-та година. ОВЕН Работа: Неопходно е што повеќе да се посветите на своите обврски ако сакате да ги решите...
ЗАБАВА

Нудат 16.500 евра за лежење и гледање телевизија: Но во оваа работа од соништата има еден проблем

admin
НАСА на волонтерите им плаќа 16.500 евра за гледање на телевизија во кревет два месеци, за да ги тестира предностите на природната гравитација. Доброволците ќе...
ЗАБАВА

Никако не ја носете оваа боја на интервју за работата- еве што да облечете

admin
Испитувањето на повеќе од 2.000 експерти за вработување, покажа дека постои една боја која никако не треба да ја носите на интервју за работа. Се...