vesti24.mk

Tag : Работа

ЗАБАВА

Надоместоци кои газдите мора да ви ги исплатат секој месец

admin
Секој работник има право на надоместок на трошоците кои се направени поврзани со работата, а се уредени со Закон за работни односи и колективниот договор.
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Ја известила шефицата дека не доаѓа на работа бидејќи животот на нејзиниот син е во опасност, а за возврат добила шокантен одговор поради кој побеснела

admin
Кристал Рејнолдс Фишер од Мичиген пред една седмица доживеала непријатна ситуација откако ѝ се јавила на шефицата дека не може да дојде на работа, бидејќи
СВЕТ

Еве каде работниците се најплатени, и до 32 Евра по час

Ferad Aruc
29 евра чини работен час во Ирска, 29.8 во Австрија и 32.2 евра во Германија. На дното на листата во ЕУ е Бугарија, но оваа
ЖИВОТ

За многу ова е работа од соништата: 13.000 долари месечно, ваше е само да уживате

Ferad Aruc
Од вас се бара само да знаете да уживате. Ваквото нешто е работа од соништата за многу. Веб-страницата за патувања Cancun.com бара вработен чија позиција
СВЕТ

90 000 работници за работа во Норвешка: Работите по 8 часа на ден, а платата ќе ви биде 7 000 евра Веста за кратко време се прошири низ целиот свет и луѓето беа воодушевени!

Ferad Aruc
За многумина Норвешка е една од најубавите и најпосакуваните држави за живот. Норвешка пред неколку дена откри дека и се потребни 90.000 работници. Освен тоа,
СВЕТ

Работа во Германија: 13 плата, бонуси, храна…

Ferad Aruc
Германската компанија Аерограунд, во сопственост на аеродромот Минхен, бара голем број на нови работници и ги повикува сите заинтересирани за работата да конкурираат. Компанијата бара
ЕКОНОМИЈА

РУЖИЦА ГО СПОДЕЛИ ИСКУСТВОТО: Еве колку може да заработите на брод

Ferad Aruc
Заминувањето на брод e работа од соништата за многумина, пред се млади. Едни веруваат дека тоа е одличен начин за брза заработка, други во тоа
ЖИВОТ

Во Германија е тешко, тука нема шетање по кафиња

Ferad Aruc
Германија за многу луѓе е ветената земја. Но, оние кои таму живеат и добиле работа истакнуваат дека животот таму воопшто не е лесен. Такво искуство
МАКЕДОНИЈА

По една општина годишно си заминува од Македонија – Германија, Австрија, Италија и Швајцарија се државите во кои одат да работат

Ferad Aruc
Околу 40  илјади Македонци годишно мигрираат во земјите од Западна  Европа. Германија, Австрија, Италија Швајцарија  се државите во кои одат да работат. Дел од нив