vesti24.mk

Tag : Работа

ЖИВОТ

За многу ова е работа од соништата: 13.000 долари месечно, ваше е само да уживате

Ferad Aruc
Од вас се бара само да знаете да уживате. Ваквото нешто е работа од соништата за многу. Веб-страницата за патувања Cancun.com бара вработен чија позиција...
СВЕТ

90 000 работници за работа во Норвешка: Работите по 8 часа на ден, а платата ќе ви биде 7 000 евра Веста за кратко време се прошири низ целиот свет и луѓето беа воодушевени!

Ferad Aruc
За многумина Норвешка е една од најубавите и најпосакуваните држави за живот. Норвешка пред неколку дена откри дека и се потребни 90.000 работници. Освен тоа,...
СВЕТ

Работа во Германија: 13 плата, бонуси, храна…

Ferad Aruc
Германската компанија Аерограунд, во сопственост на аеродромот Минхен, бара голем број на нови работници и ги повикува сите заинтересирани за работата да конкурираат. Компанијата бара...
ЕКОНОМИЈА

РУЖИЦА ГО СПОДЕЛИ ИСКУСТВОТО: Еве колку може да заработите на брод

Ferad Aruc
Заминувањето на брод e работа од соништата за многумина, пред се млади. Едни веруваат дека тоа е одличен начин за брза заработка, други во тоа...
ЖИВОТ

Во Германија е тешко, тука нема шетање по кафиња

Ferad Aruc
Германија за многу луѓе е ветената земја. Но, оние кои таму живеат и добиле работа истакнуваат дека животот таму воопшто не е лесен. Такво искуство...
МАКЕДОНИЈА

По една општина годишно си заминува од Македонија – Германија, Австрија, Италија и Швајцарија се државите во кои одат да работат

Ferad Aruc
Околу 40  илјади Македонци годишно мигрираат во земјите од Западна  Европа. Германија, Австрија, Италија Швајцарија  се државите во кои одат да работат. Дел од нив...
БИЗНИС

Шанса за работа: Во Чешка итно бараат 140.000 работници

admin
Чешката влада проценува дека на економијата и недостасуваат околу 140.000 работници кои претпријатијата се принудени да ги бараат во странство, најчесто преку посреднички агенции, пред...