vesti24.mk

Tag : Радовиш

ВЕСТИ

Мицкоски од Радовиш: Да победиме за неа, за Македонија

admin
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски својот говор на вечерашниот митинг во Радовиш го започна така што побара од присутните едноминутен молк за прерано згаснатиот живот
ЦРНА ХРОНИКА

Трагедија : Загина 19- годишно момче

admin
Деветнаесет годишно момче од Радовиш утрово загина во сообраќајка која се случила на магистралниот пат Радовиш-Струмица кај клучката Воиславци. Како што дознава МИА, сообраќајката се