vesti24.mk

Tag : Развод

ЗАБАВА

Се развеле три часа по свадбата поради оваа српска песна

admin
Свадба во градот Никшиќ, Црна Гора, заврши неславно, поради тоа што тештата неколкупати нарачала иста песна. Според српски „Телеграф“, договорот бил – забавата да мине...
ЗАБАВА

Разводите најчесто се во првите пет години од бракот: Кои се најчестите причини

admin
Во секој брак се појавуваат проблеми, меѓутоа некои сопружници ги надминуваат, додека други за жал бараат развод. Модерното општество е тука, динамичниот живот е секојдневие...
ЗАБАВА

По контроверзното минато и безобразно скапиот развод, пензионерот се ожени со 29-годишна девојка (ФОТО)

admin
67-годишниот Стив Зиелински, поранешен сопственик на топлес ресторани, се оженил со 29-годишната блогерка Емили Чарман, пренесува “Mirror”. Парот се венчал на југозападот на Австралија минатиот...
ЗАБАВА

Како тинејџерите го поднесуваат разводот на своите родители и што вие мора да направите?

admin
Одговорот на ова прашање накратко би бил: потешко од родителите. Затоа еве неколку совети од Ана Кандаре Шољага, која таа тема ја обработува и во...
ЗАБАВА

На „Гугл мапс“ забележал девојка која му е позната, кога ја зголемил фотографијата останал во шок од позата на неговата сопруга и љубовник

admin
Момче од Перу се развел од својата сопруга откако претходно ја видел во многу интимна поза на „гугл мапс“ со нејзиниот љубовник. Момчето преку апликацијата...
ЗАБАВА

Ги тужела адвокатите поради бизарна причина: Се развела од мажот, но не и објасниле нешто што се подразбира

admin
Џејн Малкеји успешно се развела од својот сопруг, чие име не е објавено. Успешно, ако ги прашувате адвокатите кои ја застапувале, но ако ја прашувате...
ЗАБАВА

Србинка го прослави разводот во венчаница: Направи огромна забава, гостите биле облечени во црно, а од деталите ќе се насмеете (ФОТО)

admin
Србинката Билјана Рупар од Ниш го прославила 35-тиот роденден и разводот од бракот со прослава со 100 гости во една позната кафеана. Специјално за таа...
Uncategorized ВЕСТИ ЉУБОВ И СЕКС СВЕТ

Сопругот на порно-ѕвездата Сторми Даниелс побарал развод: Сексот со Трамп не му пречел, но..

admin
Сопругот на американската порно актерка Сторми Даниелс која што тврди дека имала сексуални односи со Доналд Трамп пред 12 години, деновиве поднел барање за развод....
ЗАБАВА

Го навредила Меси, па сопругот ја напушти: Дали е ова најчудната причина за развод?

admin
Русинот Арсен (40) после 14 години брак се развел од својата сопруга Људмила (37) бидејќи се осмелила да ја критикува играта на славниот фудбалер Лионел...
ЗАБАВА

10 причини зошто жените ги оставаат мажите, а тоа не е неверство

admin
Неверството во бракот не е првото нешто поради кои жените ги оставаат своите парнери, покажува истражувањето на онлајн сервисот за истражување „NextLove“, туку двете најголем...
ЗАБАВА

Меланија и да размислува за развод не смее да го напушти Трамп

Ivana
Неверствата на американскиот претседател Доналд Трамп никогаш не престанаа да бидат во центарот на вниманието на америчките медиуми. Тој интензитет се зголемува и сега откако...