vesti24.mk

Tag : ракија

ЗАБАВА

Ставете ракија на вашата коса, ќе се изненадите од резултатите

admin
Ракијата ја подобрува циркулацијата, па штом ќе ја нанесете на темето, ќе почувствувате пецкање и топлина. Постапката е многу едноставна, а сигурно ја знае и...
ЗАБАВА

Ја миела косата со ракија два пати неделно: Кога ќе прочитате зошто и вие ќе го правите истото

admin
Ракијата ја поттикнува циркулацијата, а во исто време може да ви помогне и кога е убавината во прашање. Нашите баби два пати во неделата на...
ЗАБАВА

Доволен е овој трик за да не ве измамат- како да препознаете дали ви продале лоша ракија

admin
Денес, поради развојот на индустријата и науката, тешко е да се разликува синтетика и памук, скај и кожа, вистинска овошна ракија од некоја со арома....
ЗАБАВА

Коктел од традиционална македонска ракија се подготвува во бар во Австралија- можете и вие дома да го направите (ВИДЕО)

admin
Еден австралијански ресторан ги изненади своите посетители откако на мените овој месец најавија македонски пијалаци и храна. На Фејсбук страната на ресторанот со име „WTF-...
ЗАБАВА

Едвај останало живо: 6-годишно дете се опијанило од ракија, таткото законски ќе одговара

admin
Хрватското обвинителство од градот Чаковец покрена обвинение против татко, кој дозволил неговото 6-годишно дете толку да се опијани, што едвај го спасиле во болницата. Таткото...
ЗАБАВА МАКЕДОНИЈА

Македонска ракија прогласена за најдобра на Балканот

admin
На фестивалот „Salines Spirit Fest“ кој се одржа во Тузла, Босна и Херцеговина, премиум ракијата на Бовин беше оценета од стручното жири, како најдобра ракија...
ЗАБАВА

Ракијата е здрава, само не смеете да претерате: Неколку причини зошто е добро да ја пиете

admin
Конзумацијата на ракија може да ви донесе и неколку здравствени предности – секако, доколку не претерувате! Го продолжува животниот век Преголеми количини ракија, и било...
ЗАБАВА

Ова е дедото од Тетово што го освои интернетот: Јас вода не пијам, само ракија (ВИДЕО)

admin
Дедото од Тетово, кој даде најдобар одговор пред камера деновиве го освои интернетот. На прашањето дали пиете вода, тој одговара: „ја ракија пијам, не пијам...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Англичанец прв пат во животот проба ракија- погледнете ја неговата урнебесна реакција

admin
Челичење во живо. Британец веднаш го зема шишето вода како би ја „излгасил“ првата голтка ракија. Самоуверено го зема пластичното шише во раце и го...