vesti24.mk

Tag : рак на дојка

ЗАБАВА

Одбила хемотерапија па починала од рак на дојката: Фановите се збогуваа со натпреварувачката на познато реално шоу (ФОТО)

admin
Два месеци откако и е дијагностицирано рак на дојка на позната натпреварувачката на едно американско реално шоу таа починала. Манекенката Џаел Страус која имала 34
ЗАБАВА

Интер-Еврогенекс во борба против рак на дојка

admin
Голем број на светски компании во текот на овој месец преземаат различни активности за подигнување на свеста за ракот на дојка, но истовремено потенцираат и