vesti24.mk

Tag : рак на матка

ЗАБАВА

ДЕВОЈКИ ВНИМАВАЈТЕ: Умира од рак поради пропуст на лекарите- одбија да ми направат испитувања оти сум премлада (ФОТО)

admin
На Британката Кејти Борн (25) ѝ е дијагностициран фатален рак на матката во трета фаза, како што таа тврди, поради пропуст на лекарите. Нејзиниот гинеколог...
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Три рани знаци на рак на матката кои жените ги игнорираат

admin
Ракот на грлото на матката е една од болестите која сè почесто се јавува кај женската популација. Од особена важност е жените да сфатат дека...